چند نوع کابل مسی داریم؟ انواع کابل مس

چند نوع کابل مسی داریم؟ انواع کابل مس


انواع کابل مس، چند نوع کابل مسی داریم؟

یکی از پر استفاده‌ترین کابل‌هایی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، انواع کابل مسی محسوب می‌شوند. بد نیست بدانید که این کابل‌ها برای خود انواع و اقسام دارند؛ در این مطلب قصد داریم شما را با آن‌ها انواع کابل مسی آشنا کنیم.

انواع کابل مسی به صورت کلی در میزان انعطاف پذیری، قدرت رسانایی الکتریکی، ساختار داخلی و برخی موارد دیگر با یکدیگر تفاوت دارند. همین تفاوت‌ها باعث شده تا از انواع مختلف کابل‌ مسی در شرایط کاری و زمینه‌های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. رساناهای مورد استفاده در این کابل‌ها ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که هویت خاصی به انواع کابل‌های مسی می‌دهند. به همین دلیل، دسته بندی کردن کابل‌های مسی مهم و ضروری است. بیایید با انواع کابل‌های مسی آشنا شویم.

 

کابل مسی با هادی کلاس یک

کابل مسی دارای هادی (رسانا) کلاس یک با نام کابل تک رشته‌ای در بازار شناخته می‌شود. این محصول در مقایسه با دیگر کابل‌های مسی، کمترین میزان انعطاف پذیری را دارد اما می‌تواند هدایت جریان الکتریکی را به شکل بهتر و بیشتری انجام دهد.

 

بیشتر بخوانید: تفاوت کابل مس و آلومینیوم در صنعت برق

 

کابل مسی با هادی کلاس دو

رسانای مسی کلاس دو با نام نیمه افشان نیز شناخته می‌شود. این کابل از چند رشته سیم تشکیل شده که به صورت پیچ‌خورده در کنار هم قرار گرفته‌اند. هادی‌های کلاس دو به صورت فشرده و غیر فشرده به فروش می‌رسند و البته انعطاف پذیری بیشتری نسبت به کابل‌های مفتولی دارند.

 

انواع کابل مس یا انواع کابل مسی

انواع کابل‌ مسی با هادی کلاس پنج و شش

نام دیگر این رساناها، هادی انعطاف پذیر است. کابل‌هایی که هادی کلاس 5 و 6 دارند، نسبت به سایر کابل‌ها انعطاف پذیرتر هستند و تعداد سیم‌ها در این مدل بیشتر از دو نمونه دیگر است. با این حال، این کابل‌ها قطر بسیار کمی دارند و همین قطر کم باعث انعطاف پذیری عالی آن‌ها شده است. این کابل‌ها به صورت گسترده در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

مجموعه سیم و کابل پرتو الکتریک، با سال‌ها فعالیت در بازار فروش انواع سیم و کابل، آمادگی تامین تمامی نیازهای شما را در حوزه خرید کابل و سیم دارد؛ کافیست از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت، با ما ارتباط برقرار کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!