معرفی انواع کابل‌ تلفن مخابراتی

معرفی انواع کابل‌ تلفن مخابراتی


معرفی انواع کابل‌ تلفن مخابراتی

شاید از این موضوع مطلع نباشید اما نوع کابلی که برای تلفن و اینترنت به خانه‌ها یا محل کارمان کشیده می‌شود، کیفیت و سرعت اینترنت ما را تعیین می‌کند. در این مطلب قصد داریم انواع مختلف کابل‌های تلفن مخابراتی را به شما عزیزان معرفی کنیم و اول از همه می‌خواهیم با شایع‌ترین نوع کابل، یعنی کابل مخابراتی مسی شروع کنیم.

 

کابل مخابراتی مسی

کابل مسی یکی از انواع کابل‌ تلفن مخابراتی است و امروزه انواع این کابل‌ها، شایع‌ترین و پراستفاده‌ترین کابل‌هایی هستند که از مراکز مخابرات به خانه‌ها یا محل کارمان کشیده می‌شوند، مغز مسی دارند و به دو روش هوایی و زمینی در کنار کابل برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. کابل‌های مسی هوایی معمولاً داخل و بیرون ساختمان استفاده می‌شوند و دارای روکشی از جنس PVC هستند. این کابل‌ها انعطاف پذیری بیشتری نسبت به کابل‌های مخابراتی زمانی دارند و به نوعی کابل انتقال داده به حساب می‌آیند.

 

کابل هوایی ساده

کابل هوایی تلفن بیشتر در حداکثر 100 زوج و در قطرهای 0.4، 0.5 و 0.6 میلی‌متر به عنوان کابل تلفن مخابراتی عرضه می‌شود.

 

کابل زمینی

کابل‌های زمینی روکشی از جنس HDPE و به رنگ مشکی دارند. این کابل‌ها انعطاف پذیری کمتری نسبت به کابل‌های هوایی دارند و در بیرون از ساختمان به عنوان کابل‌ تلفن مخابراتی به کار می‌روند.

انواع کابل مخابراتی

 

کابل ژله فیلد خاکی

یکی از انواع کابل‌ تلفن مخابراتی که برای کابل‌کشی داخل کانال استفاده می‌شود، کابل ژله فیلد خاکی است. این کابل‌ها دارای عایق پلی اتیلن هستند و میان هادی‌های آن‌ها از ژله گرم نفتی و ضد آب پر شده است. کابل ژله فیلد خاکی BFC، کابل ژله فیلد کانالی CFC، کابل ایرک کانالی CUC،‌ کابل هوایی مهاردار SSC و کابل دوبل هوایی مهاردار DW از انواع آن به حساب می‌آید.

 

کابل فیبر نوری

فیبر نوری به عنوان بهترین کابل‌ تلفن مخابراتی شناخته می‌شود که از رشته‌های باریک سیلیکا (شیشه یا پلاستیک) ساخته می‌شوند و می‌توانند اطلاعات و داده‌ها را با سرعت بسیار بالا منتقل کنند. این کابل ها در خارج و داخل ساختمان استفاده می‌شوند و مقاومت بالایی در برابر آتش‌سوزی یا رطوبت دارند. علاوه بر این، کابل‌های فیبر نوری سبک‌ هستند و امروزه بیشترین سرعت اینترنتی که می‌توانید در خانه یا محل کارتان داشته باشید، با کابل‌های فیبر نوری میسر می‌شود.

 

مجموعه سیم و کابل پرتو الکتریک، با سال‌ها فعالیت در بازار فروش انواع سیم و کابل، آمادگی تامین تمامی نیازهای شما را در حوزه خرید کابل و سیم دارد، کافیست از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت، با ما ارتباط برقرار کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!